Anasayfa Eğitim Hakkında Ders Notları ODTÜ-SEM İletişim
Sertifikanın Faydaları
Amaç
Başvuru
Eğitim İçeriği
Eğitim Yapısı
Eğitim Programı
Kimler Katılabilir
Sertifikanın Faydaları
CNA Nedir?
Demo Eğitim
Ücretlendirme
Eğitimi Bitirenler
SEM'e Ulaşım
SSS
 
CISCO Sertifikalarına Sahip Olmanın Kişilere ve Kurumlara Getireceği Yararlar

Günümüzde her kurum için network altyapısı yaşamsal öneme sahiptir. Bu yüzden kurumlar, network altyapılarının sürekli ve verimli çalışabilmesi için uzmanlarla çalışmayı istemektedir. Cisco kariyer sertifikalarına sahip olmak, dünyanın her yerinde kabul gören saygın ağ uzmanlarından biri olmak anlamına gelir.

Cisco sertifikalı uzmanlar, network altyapılarını en verimli şekilde tasarlamak, kurmak ve iletişimi sürekli kılmak için gerekli uzmanlığa sahip olduklarını kanıtlamış network profesyonelleridir.

Uluslararası bağımsız araştırma kuruluşu IDC'nin incelemesine gore 2004 yılında Türkiye'de 20.000'in üzerinde ağ uzmanı açığı olacaktır. Bilgilerini Cisco Sertifikasyonuyla kanıtlamış kişilerin bu alanda çalışabilmeleri olasılığı daha fazladır.

Cisco sertifikalı uzmanlar, diğer ülkelerdeki network uzmanlarıyla sürekli temas içinde olup diğer ülkelerdeki örnek projeleri yakından izleyebilirler.

Cisco sertifikalı uzmanlarla çalışan kurumlar, rekabet güçlerini yükseltebilmek için, çağın gerektirdiği bilişim altyapısını en iyi şekilde oluşturabilirler. Bu kurumlar, sürekli gelişen teknolojiyi yakından izlemek, yeni teknolojilerin iş ihtiyaçlarına katkısını analiz etmek ve uygulanabilirliği olan çözümleri en kısa sürede kuruma entegre etmek için gereken vizyona sahip olurlar.

Kurumlar, sertifikalı uzmanlarla çalıştıkları sürece bilişim altyapısında oluşan problemlerden kaynaklanabilecek her türlü iş ve para kaybını engellemek için gerekli kaynaklara sahiptirler.

CISCO KARİYER SERTİFİKALARINA SAHİP OLMAK NEDEN ÖNEMLİ?

Internet'in %85'inin Cisco networking çözümleri üzerinde çalıştığı günümüzde, kurumsal firmaların tamamına yakını network altyapıları için Cisco çözümlerini kullanmaktadır.

En küçüğünden milyonlarca dolarlık network altyapılarına sahip en büyük firmalara kadar her kurum için network çözümleri yaşamsal öneme sahiptir. Bu yüzden kurumlar network altyapılarını tecrübelerine güvenebilecekleri profesyonellere teslim etmek istemektedirler. Dolayısıyla networking alanında ilerlemek isteyenlerin Cisco sertifikalarına sahip olmaları beklenmektedir.

Cisco sertifikasyonları, tüm dünyada networking profesyonellerine olan yüksek talebi karşılayabilmek için hazırlanmış ve çeşitli seviyelerde network uzmanları yetiştirmek için planlanmıştır.

Cisco Certified uzmanlar, network altyapılarını en verimli şekilde tasarlamak, kurmak, iletişimi sürekli kılmak, performansı arttırmak ve altyapıdan kaynaklanan problemleri -oluşmadan- çözerek toplam network maliyetini düşürmek için gerekli uzmanlığa sahip olduklarını ispatlamış ağ uzmanlarıdır.

Bu yüzden Cisco sertifikaları, IT endüstrisinde yöneticiler tarafından kalite göstergesi olarak kabul edilen ve en fazla itibar gören networking uzmanlık sertifikalarıdır.

Cisco sertifikalarına sahip olmanın kurumunuza ve size katkıları nelerdir?
  • Cisco sertifikalı IT profesyonelleri, network planlamasında, ağ yönetiminde, danışmanlıkta, network kurulum ve destek aşamalarında en üst düzeydeki bilgileriyle mükemmel projelerin mimarı olurlar. Böylece çok daha kısa sürede, çok daha az maliyetle, daha sağlıklı ve verimli sonuçlar alınmasını sağlarlar.
  • Cisco sertifikalı IT profesyonelleriyle çalışan kurumlar, rekabet güçlerini yükseltebilmek için, çağın gerektirdiği bilişim altyapısını en iyi şekilde oluşturabilirler.
  • Cisco sertifikalı IT profesyonelleriyle çalışan kurumlar, sürekli gelişen teknolojiyi yakından izlemek, yeni teknolojilerin iş ihtiyaçlarına katkısını analiz etmek ve uygulanabilirliği olan çözümleri en kısa sürede kuruma entegre etmek için gereken vizyona sahip olurlar.
  • Kurumlar, sertifikalı profesyonellerle çalıştıkları sürece bilişim altyapısında oluşan problemlerden kaynaklanabilecek her türlü iş ve para kaybını engellemek için gerekli kaynaklara sahiptirler.
  • Sertifikalı profesyonellerle çalışan kurumlar, ihtiyaçlarına karşı düşen çözümleri çok daha iyi planlayarak birlikte çalıştıkları çözüm ortaklarından en yüksek verimi elde edebilirler.
  • Cisco sertifikaları, IT profesyonellerinin endüstrinin taleplerini karşılayabilecek uzmanlar olduklarını kanıtlar.
  • Cisco sertifikaları, tüm dünyada yöneticiler tarafından uzmanlık ve kalite göstergesi olarak kabul edilmiştir.
  • Cisco sertifikalı profesyoneller çalıştıkları kuruma en yüksek katkıyı sağlayarak daha üst düzey gelir ve sorumluluk sahibi olurlar.
  • Cisco sertifikalı profesyonelleri, tüm dünyaya yayılmış diğer network uzmanları ile sürekli temas içinde olup diğer ülkelerdeki örnek projeleri yakından izleyebilirler.
  • Cisco sertifikalı profesyoneller, her yıl gerçekleşen ve tüm dünyadan konularında en üst düzeyde uzmanlaşmış network mühendislerinin katıldığı networkers toplantısına davet edilirler. Bu toplantılara katılarak 300'den fazla ileri teknoloji semineri arasından seçim yapmak ve ilgilenilen konularda sürekli önde kalmak mümkündür.
ODTÜ - Sürekli Eğitim Merkezi, Türkiye Üniversiteler Sürekli Eğitim Merkezleri Konseyi (TÜSEM) üyesidir.
ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi © Tüm hakları saklıdır.