MCNA Network

Donanım

Ağ Teknolojileri

Yazılım

MCNA Network nedir?

MCNA'de amacımız bilgi ve iletişim sistemleri konusunda katılımcılara farklılık yaratacak eğitimler vermektir. Bilgi ve İletişim sistemlerini öğretmek, katılımcıya bu konuda farklı ürün ve ekipmanları kullanma yetisi kazandırmaktır. Eğitim sonunda katılımcının iş hayatında karşısına çıkacak bilgi ve iletişim problemlerini çözebilmesi öngörülmektedir. Veri İletişim Ağ Teknolojileri Programı ulusal nitelikte olup ağ cihazları üreticilerinden bağımsız bir eğitim programıdır. Eğitim programlarımız katılımcılara yeterli teorik bilgi ile iletişim çağında kendilerini idame ettirecek pratik bilgileri içermektedir. Eğitimin içeriği ihtiyaçları karşılayacak şekilde her dönem yenilenerek hazırlanmaktadır. Verilen katılım - başarı belgeleri ODTÜ’nün eğitim alanındaki saygın ismini taşımaktadır.


Programda verilen eğitim isimleri ve süreleri aşağıda sıralanmıştır.
MCNA-Network Eğitimleri
MCNA Network
- Ağ Temelleri (LAN - WAN Teknolojileri - IP Adresleme)
- Toplam 25 Ders Saati
MCNA Network +
- Hızlandırılmış Ağ Teknolojileri Eğitimi
- MCNA Network eğitimi içinde Switching (Anahtarlama) - Routing (Yönlendirme)uygulamaları yapılmaktadır.
- Toplam 50 Ders Saati
MCNA Network RS
- Switching (Anahtarlama Teknolojileri) - Routing (Yönlendirme Teknolojileri)
- Toplam 35 Ders Saati
MCNA Network Security
- Python ile Programlamaya Giriş - 20 Ders Saati
- Ağ Güvenliği ve Uygulamaları - 20 Ders Saati

Eğitim teorik ve pratik anlatımlar içermektedir. Uygulamalar farklı markalarda ki anahtarlama ve yönlendirici cihazları üzerinde yapılmaktadır.

Programını başarı ile tamamlayan katılımcılara başarı belgesi verilmektedir.

Neden MCNA eğitimini alayım?

MCNA Network eğitimleri markadan bağımsız, yerli ve tamamen farklı sektör çalışanlarına yönelik, yenilikçi bir eğitimdir. Markadan bağımsızdır. Çünkü iş hayatında farklı ürünleri kullanmak zorundasınız. Tüm ağınızı sertifikasını veya eğitimini aldığınız bir markanın ürünleri ile doldurmak zorunda değilsiniz. Sizi başkalarından farklı kılan tüm markaları bilmenize olanak tanıyan ve onları kolaylıkla öğrenmenize olanak sağlayacak bilgi birikiminiz olmalıdır. MCNA size bu yüzden farklı bir bakış açısı katacaktır. Yakınsamada bunu gerektirir. Yerlidir. Çünkü Türkiye'deki Telko ve Bilişim sistemlerinin ihtiyaçlarına göre hazırlanmıştır. Farklı sektör çalışanlarına yöneliktir. Sağlıktan, çevreye, GIS'tan, ERP'ye, KOBİ ağlarından omurgaları oluşturan kişi ve kurumların bilgi ihtiyaçını karşılar. Yenilikçidir. Akademik ve pratik dünyanın görüş ve önerilerini, tecrübelerini sunar. Ufuk açar.

Bize Ulaşın

312 210 28 05 nolu telefondan veya sem@metu.edu.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Kariyerinize Destek Verin

İş alanınız farklı olabilir. Ama ağ teknolojileri bizleri sarmalarken ondan uzak kalmayın. Belki bir adım sizi kariyerinizde öne çıkmanızı sağlayacaktır.

Doğru, Düzgün Eğitim

Teorik ve pratik bilgilerin süzülerek size ulaşması için hazırlanan bu eğitim kısa süreli ancak yoğundur. Bir o kadar eğlencelidir.